• KOOLITUS: turundusmaterjali disainimine algajale – Canva.com
  • Smart Manufacturing Meetup
  • adminpage
  • Investor
  • Edulood
  • Ettevõtja
  • Front page
  • Kontakt
  • Koolitused
  • Mittetulundusühing
  • Noortelabor
  • Tutvustus
  • Uudised
  • PATEE
  • PATEE 2017-2019
  • uudised

    November 4, 2019

    Smart Manufacturing Meetup toob Tartusse hulganisti maailma tippu kuuluvaid esinejaid

    • Leadership & Strategy
    • Smart Manufacturing Meetup
    • SMM

    Smart Manufacturing Meetup sai alguse 2017 aastal ja on aasta-aastalt kasvanud arvestatavaks ärikonverentsiks Baltikumis. Eelmisel aastal osales ligi 200 inimest ja esindatud oli paljud Eesti tootmisettevõtete tipud ning globaalsed ettevõtted. Näiteks osalesid juhtivtöötajad sellistest ettevõtetest nagu Hanza Mechanics, Enics, Ericsson, Incap, Philips, Airbus, EDEKA, Salvest, Graanul Invest, Lasita Maja Production, Estiko-Plastar, Fractory, UPM Kymmene, Swedbank jne.

    4. novembril toimuva konverentsi fookus on strateegial ja juhtimisel. Strateegia osas keskendume kasvustrateegiatele, müügistrateegiatele ja ettevõtte positsioneerimisele.  Kas väga hea strateegia võrdub kindlasti eduga?
    Peter Drucker on öelnud “Kultuur sööb strateegiat hommikusöögiks” ja sellega jõuamegi ärikonverentsi teise osa juurde – juhtimine. 
    Paljudel ettevõtetel on olemas vajalikud inimesed, teadmised ja oskused, et saavutada rahvusvaheline edu. Tugev meeskonnavaim ja ühtekuuluvustunne saab tekkida organisatsioonis, kus töötajad suunavad oma pilgud ühiste eesmärkide poole. Sellise keskkonna loomiseks ongi vaja suurepäraseid eestvedamise oskusi. 

    Oma kogemustest tulevad rääkima esinejad üle maailma (USA, Singapur, Soome, Holland, Itaalia, Saksamaa jne). 

    Täpsem info ürituse, esinejate ja majutuse kohta on leitav Smart Manufacturing Meetup veebilehel.

    Piletid hinnaga 99€ (kuni 20. oktoobrini, hiljem 125€) on saadaval Fienta keskkonnas.

    Esinejad

    Paola Bonomo (ITA) alustas oma karjääri McKinsey & Company’s, kus ta oli tippjuhtide konsultant, kus ta nõustas rahvusvahelisi ettevõtteid kasvustrateegiatega, uutele turgudele sisenemisega, positsioneerimisega, liitumiste ja ülevõtmistega jne. Peale on töötanud Paola tippjuhina erinevates ettevõtetes. Tuntuimatest saab nimetada eBay International, Vodafone Italia, Facebook (Southern Europe).
    Francesco Grillo (ITA) on Oxfordi Interneti-instituudi külalislektor ja St. Antony’si kolledži (Oxfordi ülikool) akadeemiline külaline, samuti Itaalia haridus-, ülikoolide ja teadusministeeriumi nõunik. Praegu on ta Pisa Scuola Superiore Sant’Anna kaastöötaja ning õpetab Pekingi ülikoolis rahvusvahelist ärimajandust.
    Yasmine Khater (SGP) on müügistrateeg ja sariettevõtja, kes aitab ärijuhtidel psühholoogiat mõista, et luua paremaid lugusid, mis aitavad kaasa nii müügile kui ka töötajate kaasatusele. Ta juhib Sales Story Method ettevõtet ja teeb juhtidega koostööd oma koolitusprogrammi Sales Story Labs kaudu, kus nad sukelduvad sügavamalt oma loo müümise viisesse Mõned tema kliendid on näiteks Salesforce, P&G, DBS, Credit Suisse jne.
    Emiel van Est (NED) – on viimase 20 aasta jooksul tegelenud LEAN metoodikate rakendamisega ja nende muutmisega tõeliselt pidevaks. Ta alustas Hewlett Packardi protsesside täiustamist ja kavandamist 1997. aastal ning on sellest ajast alates oma Lean-jõupingutustega aidanud mitmekesist kliendigruppi paljudes erinevates tööstusharudes. Samuti on ta LEANi paljudele inimestele tutvustanud, kaasates neid erinevatesse simulatsioonidesse (nagu ta on teinud seda Scanias).
    Jay Johnson (USA) on rahvusvaheliselt tunnustatud esineja, kes spetsialiseerub organisatsioonide arengule ja käitumuslikule intelligentsile. Jay on korraldanud töötubasid ja käinud esinemas 19 riigis ja nõustanud ettevõtteid, kes kuuluvad Fortune 100 nimekirja. Olulisemad neist on Ford Motor Company, United Way, Consumers Energy, Keller Williams, Kentucky Fried Chicken, Crain Communication, Junior Chamber International, UM Health Systems, the Detroit Chamber, and AmeriCorps.
    Johanna Pystynen (FIN) on olnud Vinciti eduka ettevõtluskultuuri ülesehitamise võtmeisik, kus enesesuunamine, töö olulisus ja töötajate kaasamine on üliolulised. Praegu tegeleb Johanna sellega, et muuta Vincit paremaks kui kunagi varem ühinemistegevuse keskel ja uurida juhtimist täiesti uuest vaatenurgast – kohandatud teenusena. Tänaseks on Vincit jõudnud julgete katsete kaudu 500 töötajaga tippettevõtteks, kellel on ette näidata 100% kliendirahulolu garantii. Vincit on võitnud mitmeid personaliauhindu, sealhulgas parima töökeskkonna auhinna. Veelgi enam, Vincit on kolm korda võitnud Soome parima töökoha auhinna (2014-2016) ja saanud 2016. aastal Euroopa parima töökoha auhinna.
    Heiti Mering (EST) on IT-valdkonnas tegutsenud viimased 20 aastat. Ta on juhtinud projekte, tarkvara arendusmeeskonda, jälginud kvaliteeti ja juhtinud kliente. Ta on teinud koostööd nii suurte kui ka väikeste ettevõtetega tööstuses ja logistikas ning näinud erinevaid strateegiaid ettevõtte edu saavutamiseks. Heiti kirjeldab end uute tehnoloogiate ja ärimudelite visionäärina ning usub tehnoloogia võimalustesse.
    Heiti on teinud koostööd ülikoolidega ja viimased viis aastat olnud muu hulgas loovinkubaatori idufirmade mentoriks. Noored idufirmad on hea näide strateegiatest ja entusiasmist, mida kogenud ettevõtted saavad kasutada, et konkurentsis püsimiseks.
    Peeter Unt on juba ligi 20 aastat edendanud piiriülest koostööd Euroopa Liidu fondide toel. Peamiselt koos Eesti lähinaabritega – Läti ja Venemaaga. Seda nii rahastaja kui ka projekti elluviija rollis. Peeter on hiljuti osalenud ka arenguabiprojektides Gruusias ja Moldovas.
    Taaskasutushuvilisena juhib Peeter ka teiseringismööbli ümbertöötlemise ettevõtet Funkpunk.

    Smart Manufacturing Meetup testimonialid

    Olen aasta jooksul käinud umbes kümnel tööstusega seotud samalaadsel üritusel ja see oli neist kõigist kõige asjalikum. Üldiselt pannakse kõnelema tugistruktuuride ja konsultatsiooniettevõtete esindajad. Seekord oli jutuks reaalne kogemus, ettevõtjate endi nägemus ja prognoosid.

    Martin Vares, Fractory

    Konverents oli sisukas, esinejad olid tasemel ning teemade valik vastas ootustele.
    Üritus hõlmas mitmeid sektoreid ning saadud kontaktid lisavad konverentsile oluliselt väärtust.

    Silver Rõõmussaar, UPM Kymmene

    Smart Manufacturing Meetup pakkus väga head ülevaadet nutikast tootmist Eestis ja Põhjamaades ning lõi põneva võimaluse kohtuda tohutu hulga juhtide ja innovaatoritega erinevatest tootmissektoritest.

    Aleksandr Miina, Lean Digital

    Parim konverents kus kohtuda inimestega, kellel on visioon, tahe ja kogemused, et tööstussektorit paremaks muuta.

    Mihkel Tedremaa, Ericsson

    Parim koht, kus kohtuda teiste tippjuhtidega, kuulata nende lugusid ja õppida teiste kogemustest. Tartu positiivne aura annab konverentsile lisaväärtust.

    Eveli Opmann, Estiko-Plastar