Infopäevad ja koolitused

Vabaühenduste arenguprogramm 2021
“Miks koguda annetusi ja kuidas seda läbimõeldult teha?“

Programm on suunatud avalikes huvides tegutsevatele ja alustavatele vabaühendustele, kes soovivad arendada teadlikkust targast annetamisest. Arenguprogramm koosneb 5 moodulist, seda korraldavad Harju Ettevõtlus- ja ArenduskeskusTartu Ärinõuandla ja Viljandimaa Arenduskeskus, toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Oodatud on Harju-, Tartu- ja Viljandimaa ühendused. II ja III mooduli osalejate arv on piiratud. Kõik koolitused toimuvad zoom keskkonnas, vastav info edastatakse registreerunutele enne koolitust. Võimalik on osaleda üksikutes moodulites, osalemine on tasuta.

Registreerimise ankeet

Programm

I moodul 30.märts kell 13.00 – 15.00 “Milleks meile annetused?”
Eksperdid Urmo Kübar ja Helen Talalaev mõtestavad annetuste olemusest ja olulisusest ning toovad välja inspireerivaid näited annetamisest Eestis ja teistes riikides. Osalejad saad ülevaate annetajate vaatevinklist, et enda tegevusi mõtestatult läbi viia. Zoom koolitus lindistatakse ja jagatakse osalejatele.

II moodul 13. aprill kell 13.00 – 16.30 Õpituba “Annetuskast vs külluse laegas”
Teeme palju individuaalselt tööd, mille käigus saad Sa päriselt aru, mis väärtust Sa pakud ja et Sina oled just õige inimene seda tegema – sa oled väärtuslik/kingitus; Sa saad aru, mida Sa selleks vajad ja sul on kirjas esimesed sammud, kuidas sinna minema hakata, Sa oskad ära tunda takistavad mõtted ja need ära muuta. Me anname tööriistad, kuidas need takistavad mõtted ära muuta. Õpitoa viivad läbi Jaanika Toome ja Jaana Hinno.
Osalejate arv on piiratud. Registreerimine kestab kuni 6. aprillini. Peale seda võtame registreerinutega ühendust.

III moodul 28.aprill  kell 13.00 – 16.00 “Kuidas teha edukat Hooandja kampaaniat?”
Räägime kuidas Hooandjas kampaaniat kavandada, millised ettevõtmised on Hooandjasse sobivad, mida läbi mõelda enda sõnumis ja kingitustes ning kuidas kampaania ellu viia ja vajalik toetus koguda. Koolitajaks on Tuulike Mänd.

IV moodul 13.mai kell 13.00 – 16.00 “Maksusoodustused”
Maksu- ja Tolliameti töötajad Regina Varret ning Roland Jaamu annavad ülevaate tulumaksusoodustusega ühingute nimekirja kuulumise eelistest ja maksusoodustustest. Saame teada, kes ja kuidas nimekirja kantakse ning millal ühingud sealt kustutatakse. Räägime ka annetuskastide kasutamisest. Zoom koolitus lindistatakse ja jagatakse osalejatele.

Viiendas moodulis (sept-okt) keskendume 30. novembri Annetamistalgu planeerimisele.

Jooksvalt saad kursis olla uute koolituste ja koolitustele registreerumisega kui liitud Tartu Ärinõuandla MTÜ infolistiga. Lisainfo Kadri Pau kadri.pau@arinouandla.ee

KOOLITUSTE TOIMUMIST RAHASTAB SISEMINISTEERIUM JA KODANIKUÜHISKONNA SIHTKAPITAL.