• Teenused
 • Toetusvõimalused
 • Tartumaa ettevõtete tunnustamine
 • Baaskoolitus & mentorlusprogramm
 • Messikülastused
 • Lõuna-Eesti Toidukonverents
 • Ettevõtja

  Messikülastused

  Maakondlikud arenduskeskused korraldavad ettevõtjatele ühiskülastusi rahvusvahelistele messidele, mille loetelu leiate SIIT. Messikülastuse eesmärk on viia ettevõtete esindajad tutvuma messiga ja seal pakutavate võimalustega.

  Messikülastusega saavad ettevõtjad parema ülevaate erinevatel turgudel toimuvast ning saadud kogemused motiveerivad tegelema oma ettevõttes tootearendusega uutele turgudele sisenemiseks. Loome ettevõtetele võimaluse viia end kurssi uute toodete ja tehnoloogiatega, millega tuleb konkureerida rahvusvahelisel turul. Messikülastustega luuakse eeldus eksporti toetava suhtlusvõrgustiku tekkimiseks Eesti ettevõtete seas.

  Messikülastused toimuvad Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

  2022. aastal korraldab Tartu Ärinõuandla ettevõtjatele 2 külastust rahvusvahelistele messile:

  Biofach 2022, Nürnbergis, 26.-28. juulil 2022

  Nürnbergi messikeskuses toimuv BIOFACH 2022 on kokkusaamiskoht inimestele, ettevõtetele, kes jagavad kirglikku huvi mahetoidu vastu, kus on võimalus kontakte luua, vahetada kogemusi. See sündmus annab ideaalse võimaluse kohtuda valdkonna professionaalidega, mahetootjatega ja saada ülevaade ja inspiratsioon sektori viimastest trendidest.

  Samaaegselt ja samas kohas toimub naturaalse kosmeetika mess VIVANESS 2022. Mõlemad messid hõlmavad ka digitaalse osalemise elemente, sh kõik kohapeal olevad eksponendid kuvatakse ka digitaalsel platvormil, mõlema messi raames toimuvatest seminaridest saab osa läbi veebi, toimib digitaalne kohtumiste platvorm.

  Vaata lähem info messikülastuse kohta SIIN.

  MOTEK 2022, Stuttgartis, 4.-6. oktoobril 2022

  Stuttgartis toimub rahvusvaheline tööstusautomaatika mess, mis on üks olulisemaid oma valdkonnas – MOTEK 2022. Seekord tegemist juubeliüritusega – mess toimub juba 40.korda. Mess annab ülevaate montaaži ja tööstusliku tootmise praktilisest arengust hõlmates terve ahela, alates mehhaanilistest komponentidest kuni täielikult võrku ühendatud, digitaliseeritud ja tarkvaratoega terviksüsteemideni. Messi raames toimuvad igapäevaselt seminarid, konverentsid, töötoad, kus esinejateks messil osalevate ettevõtete tipptasemel esindajad. Kuulda saab nii praktilisi kui teoreetilisi loenguid, ettekandeid efektiivsusele orienteeritud tootmise ja montaaži automatiseerimise teemadel. Seminaride programm selgumisel.
  Samal ajal leiab aset rahvusvahelise liimimistehnoloogia mess Bondexpo 2022.

  Tartu Ärinõuandla, Viljandimaa Arenduskeskus ja Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus viivad ettevõtjad MOTEK-messi külastama kutsuvad tööstusettevõtjate õppe- ja kontaktreisi raames, mille kohta saad rohkem lugeda SIIT


  REISITINGIMUSED:

  • Osalejate arv messikülastusele on piiratud. Ühest ettevõttest saab osaleda kuni 2 esindajat. Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted.
  • Ettevõtte esindaja(d) katavad poole külastusega seotud kuludest ning teine pool osaleja kuludest rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
  • Osalemiseks palume täita ja edastada allpool toodud kontaktisikule:
   1) messikülastusele kandideeriva ettevõtte registreerimisleht
   2) taotleja kontsernipuu leht (kui ettevõtte kuulub kontserni).
  • Nimede muutmine, reisi tühistamine ja lisateenuste ostmine toimub lisatasu eest, vastavalt reisikorraldaja või vastava teenusepakkuja hinnakirjale.
  • Reisi tühistamise korral omaosalust ei tagastata.
  • Juhul kui messist loobumine/messireisi tühistamine või reisija andmete muutmine toimub pärast reisikorraldaja poolt määratud tühistustähtaega või kui jätate messireisile ilmumata, olete kohustatud tasuma ka teise poole (50%) messireisi kogumaksumusest.
  • Olen kursis, et Maakondlike Arenduskeskuste poolt messikülastuste korraldamisele kulutatud summad loetakse vähese tähtsusega riigiabiks (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma ettevõtte mis tahes kolme majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa ettevõtte mis tahes kolme majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st. Kontrolli oma VTA jääki SIIN!
  • Olete kursis soovitusega teha messireisi toimumise ajaks reisi- ja/või reisitõrkekindlustus omale sobiva teenusepakkuja juures isikliku lisakuluna.

  Lisainfo: Elo Mets; elo@arinouandla.ee, tel 511 3932