Miks investeerida Tartu regiooni?

Digitaalne mõtteviis

Me teame kuidas rakendada IKT lahendusi toodetes ja protsessides

Oleme väga kiired ja paindlikud

Tänu kompaktsele keskkonnale suudame toodet testida ja selle turule tuua kiiremini kui teised

Kasvamiseks on ruumi

Infrastruktuuri saadavus ja sõbralik maksusüsteem aitavad kasvada piirkondlikult ja rahvusvaheliselt

 

Majanduslikult atraktiivne

Infrasktruur, palgad ja käitamise kulud on väga konkurentsivõimelised

Ülevaade

Tänu Tartu Ülikoolile on Tartu regioon kogu Eesti jaoks kaasaegsete teadmiste kants. Nutikate inimeste säravad ideed – see on põhjus, miks idufirmad ja teadmismahukad tootmisettevõtted Tartut armastavad.

Tartu on linn, kus

  • hakati kasutama mobiilset parkimist (2000)
  • ehitati lairiba-võrk 100mbit, mis ühendab kõiki koole ja avaliku sektori asutusi (2000)
  • on paberivaba linnavalitsus (alates 2003)
  • loodi mobiiliäpp linnale (2004)
  • hakati taksodena kasutama elektriautosid (2012)
  • hakati koostama linnaeelarvet rahva osalusel (2013)

Lisaks toimub Tartus Baltikumi suurim startup festival „sTARTUp Day“ (alates 2016).

Hulgaliselt teadmisi ja nutikaid inimesi

Silmapaistvalt nutikad ja targad inimesed on sajandeid olnud Tartu kõige tugevam külg ja liikumapanev jõud. Hea haridus ning kõrgetasemeline teadus- ja arendustegevus on andnud piirkonna ettevõtetele võimekaid töötajaid ning aidanud luua unikaalseid tooteid.

Meil on üle 16 400 üliõpilase ja üle 7000 õppuri kutseõppes. Tartus on kokku 11 teadusasutust, 3 kompetentsikeskust ja 5 tippkeskust, mis hoiavad siinset õppetööd ning teadus- ja arendustegevust maailmatasemel. Just Tartus tegutsevad teadlased loovad mitmeski valdkonnas Eesti ja maailma teaduse trende. Näiteks on suurem osa Eesti loodusteaduste ja meditsiini valdkonna teadusest koondunud Tartusse. Tänu sellele on piirkonna tööjõud usaldusväärne, töökas ja kompetentne nii disaini, tehnoloogia kui teenuste valdkonnas.

Hea, sõbralik ja turvaline keskkond

Selleks, et tunda oma nahal Tartu Vaimu, tuleb proovida kõike, mida Tartu pakub. Siit leiad pika ajaloo ja kultuuritraditsioonid, moodsa arhitektuuri ja rohelised pargid, head mõtted ja julged teod.

Keskaegse hansalinna miljöö ärkab ellu Tartu Hansapäevade ajal juunis, kui rüütlid, kaupmehed ja rändmuusikud ilmuvad tänavatele ja asuvad tegutsema. Pool tundi autosõitu lõuna suunas ja oled Otepää kandis sadade metsaküngaste ja väikeste järvede vahel. Seal on kõige populaarsem talispordikeskus Eestis ja just selles piirkonnas on paljude inimeste suvemajad.

Ajakiri Business Insider on märkinud, et Tartu on elamiseks üks odavamaid linnu Euroopas.

e-Eesti ja m-Tartu

Igapäevased toimingud sujuvad kiirelt ja lihtsalt
Eesti kui e-riik on kogu maailmale eeskujuks oma infotehnoloogiliste lahendustega. Tartus on olemas kõik hüved, mida e-Eesti ja m-Tartu pakuvad.

Edukad riigid julgevad eksperimenteerida. Eesti e-ühiskond on maailma mastaabis üks arenenumaid. Oleme jõudnud tänasele tasemele pidevalt uusi asju katsetades ja vigadest õppides. Kõigi peamiste teenuste täielik digitaliseerimine on tase meie e-riigi arengus, kuhu poole kõhklusteta püüeldakse. See tähendab, et kodaniku jaoks saavad asjad korda justkui iseenesest.

Digitaalne rahvus

Küberturvalisus

Andmete saatkond

Intelligentne transport

Raporteerimine 3.0

Piirideülene andmevahetus

Tervis 4.0

Digitaalse muutuse õpetamine

Reaalaja majandus

Tööstus 4.0

Digitaalsete võimaluste loomisel on Tartu olnud esirinnas – just siin linnas läks tööle maailma esimene mobiilse parkimise süsteem. Tänaseks katab m-Tartu ka paljusid teisi mobiiltelefonis kasutatavaid teenuseid: ARNO (Tartu haridusteenuste haldamise süsteem), paberivaba linnavalitsus, ühistranspordi rakendused jpt. Väike rahvaarv ja tehniline taip maailma parimas IT-keskkonnas – kõik see teeb Tartu suurepäraseks katselaboriks, et sünniksid uued ja innovatiivsed tehnoloogiad.

E-residendiks saamine muudab äritegemise viisi
Nii äri-, riigi- kui finantssektor kasutab rõõmuga interneti ja uue e-majanduse võimalusi. Eestis on juba ligi 27 000 e-residenti, kes on loonud üle 4200 ettevõtte. Tehnoloogia kiires arengus on Eestil Baltikumi riikide seas juhtroll ning jätkuv välisinvesteeringute sissevool muudab e-Eesti tuleviku väga paljutõotavaks https://e-resident.gov.ee/