• Teenused
 • Toetusvõimalused
 • Tartumaa ettevõtete tunnustamine
 • Baaskoolitus
 • Messikülastused
 • Lõuna-Eesti Toidukonverents
 • Ettevõtja

  Tartumaa ettevõtete tunnustamine

  Konkurss Tartumaa Ettevõtluse Auhind on Tartu Ärinõuandla poolt läbiviidav kõrgeim maakonna poolne tunnustus ettevõtjatele, kelle tegevus ja eeskuju on enim mõjutanud Tartu maakonna elukeskkonda ja inimeste heaolu, suurendanud elanike tööhõivet ja sissetulekuid, muutnud maakonda atraktiivsemaks selle elanikele, külastajatele, investoritele; on aidanud kaasa maakonna positiivsele ja tasakaalustatud arengule.
  Maakonna parimaid ettevõtteid valiti tänavu juba üheksandat korda ja jätkati eelmisel aastal alustatud uuendatud kategooriatega. Nimelt 2022.a. võttis Tartu linn esimest korda parimaid ettevõtjaid valides arvesse valimi ja sellest tulenevalt jäi maakondlikult nö sõelale kolm kategooriat:

  Tartumaa edendaja 2023 – OÜ Nõo Lihatööstus

  Nõo Lihatööstus on suurim eestimaisel kapitalil põhinev lihatööstus ning oma 200 töötajaga üks olulisemaid tööandjaid Lõuna-Eestis. Ettevõtte tooteportfelli kuulub üle 400 kvaliteetse, täsiväärtusliku lihatoote
  Nõo Lihatööstus on alati löönud kaasa kohalike ürituste korraldamisel ja toetamisel ning olnud abivalmiks ja kaasamõtlevaks partneriks kogukonnale. Ettevõtte fookuses on kohaliku spordi ja noorte tervisliku käitumise edendamine. Nõo Lihatööstus on sponsoriks mh järgmistele spordiklubidele, -üritustele ja -projektidele: Nõo Veskijärve triatlon, Nõo Korvpalliklubi, Nõo Spordikool, Suusaliit, Tammeka jalgpalliklubi. Nõo discolfipargis toimunud üritused, Nõo põhikooli ja gümnaasiumi algatatud erinevad projektid. Nõo Lihatööstus panustab aga veel taliujumisse, orienteerumisklubide tegevusse, harrastajate jalgpalliturniiri, sportliku vabavõitluse võistlusse, judoturniiri, noorte jooksuvõistlustesse jne.
  Nõo Lihatööstus investeerib järjekindlalt tootmise kaasajastamisse ja töökeskkonna parandamisesse. Eelkõige pakub ettevõte tööd kohalikele inimestele, loomaks võimalusi kodu lähedal töötamiseks. Paljudel ametikohtadel on väljaõpe kohapeal, mistõttu saab ettevõte pakkuda tööd vähem konkurentsivõimelistele inimestele, nt meeskonnas mitmed kuulmispuudega inimesed.
  Lisaks pakub Nõo Lihatööstus praktikakohti ning teeb aktiivset koostööd kutse-ja kõrgkoolidega, nt 2022. a. korraldas ettevõte koostöös Maaülikooliga Eesti esimese Lihahäkatoni.
  2020.a. avas Nõo Lihatööstus oma esinduspoe, mis on oluliseks müügikanaliks ka teistele kohalikele väiketootjatele.

  Tartumaa uuendaja 2023 – Maitsemõis OÜ (Juulamõisa kohapärimuskohvik)

  Eneli Kaasik on Vooremaal väikses Juula külas oma talus elav 4 lapse ema, abikaasa, ettevõtja, kohaliku elu edendaja ja arst. Ta on perega rajanud kodukülla kohviku, mille nimeks sai Juulamõisa kohapärimuskohvik. Kohapärimusega on ettevõtmine seotud seetõttu, et pereettevõte tahab esile tuua just seda asukohta, kuhu külastaja jõuab – Vooremaa, voorede ja järvede maad, ning ka tutvustada kohalikku toitu, kohalikku kultuuri läbi kohaliku toidu, mis pealegi ka kohapeal kasvatatud. Kohviku ümbergi on ürdiaed, marjapõõsad, noored õunapuud. Kohvikus pakutakse toitu ruunimärkidega savinõudest, igal toidul oma sõnum ja lilleõis- maitseroheline. Kõik, mis kasvab kohviku ümber, see jõuab ka taldrikule.

  Kohviku külastaja saab liseks imelisele söögile nautida vooresid, mille kunagi Kalevipoeg kündis. Mõne kilomeetri kaugusel on Kalevipoja säng, kus ta peale kündmist puhkas. Ühtlasi on see Äksi nõia kodukoht ja Õ tähe sünnimaa, kuna just siit mitte kaugel Äksi külas elas ja toimetas Otto Wilhelm Masing.

  Mõistes toitu, mõistame kultuuri, mõistes kultuuri, mõistame rahvuse hinge..

  • Edukaim alustaja SA Tartu Ärinõuandla toel 2022 – Thyme Out OÜ (Tüümiani Saiapalee)

  Ettevõte Thyme Out OÜ on asutatud 10. juulil 2019 andeka noore ettevõtja Getter Madisson’i poolt eesmärgiga müüa koduköögis valmistatud toite. Sotsiaalmeedias kiirelt kasvanud populaarsus (Instagram’is üle 11 000 jälgija) ja lähedaste julgustus ajendas aga Getter’it avama omaenda pagari-kondiitrikoda-kohvikut ning RTK alustava ettevõtja starditoetuse toel alustaski 2021.a. Tartus, aadressil Lai 29 tegevust “Tüümiani saiapalee”. Ettevõtte põhitoodeteks on saiakesed, tordid, kringlid, saiad-leivad jms pagari-kondiitritooted ja toidukoolitused, lisaks 2022.a. sügisel andis Getter välja oma esimese kokaraamatu „Saiapalee“.
  Kolme töötajaga alustanud Tüümiani Saiapalee idee sai teoks 2020…2021.a. jooksul ja seda koroonaviiruse tõttu kõige ebakindlamal-raskemal ettevõtmise käivitamisperioodil. Toorainete jm tootmiskulude kallinemisele ning kõrgele inflatsioonile vaatamata on ettevõte Thyme Out OÜ suutnud kasvatada oma toodete-teenuste vastu nõudlust märgatavalt, andes tänaseks tööd juba 11-le lepingulisele töötajale.

  • Seekord valiti ka parim õpilasfirmana alustanud ettevõte 2023 – OÜ Alesper (Digiabi).

  Autasud jagati ettevõtetele 18. oktoobril Tartu linna poolt korraldatud eriti pidulikul auhinna-galal – ettevõtjaid tunnustati seekord ju juba 25ndat korda. Üritus toimus ERMis. Pilte üritusest saad näha SIIN.

  Lähemalt saate kategooriate ja kriteeriumite kohta lugeda statuudist.

  2022.a. valiti parimad ettevõtjad 2021.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2022 – Tartu Terminal AS.
  • Esmakordselt anti välja auhind kategoorias Tartumaa uuendaja 2022, valituks sai Vudila Mängumaa OÜ.
  • Edukaim alustaja SA Tartu Ärinõuandla toel 2022 – Spinman OÜ.

  Pilte 2022.a. auhinna-gala üritusest saad näha SIIN.

  2021.a. valiti parimad ettevõtjad 2020.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2020 – MTÜ Tartu Motokrossiklubi (Lange Motokeskus).
  • Tartumaa parim tööandja 2020 – Respo Haagised AS.
  • Tartu maakonna suurim investeerija 2020 – OÜ Estover Piimatööstus
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2020 – Innore OÜ.
  • Parim õpilasfirmana alustanud ettevõte 2020 – Münt Healthcare OÜ.

  2021.a. autasud jagati ettevõtetele pidulikul auhinna-galal Lydia sündmuskeskuses, mis toimus erakordsetele oludele vastavalt – väiksema seltskonnaga (kohale olid kutsutud vaid võitjad). Pildigalerii leiad siit.

  2020.a. valiti parimad ettevõtjad 2019.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2019 ja suurim investeerija 2019 – Vara Saeveski (Woodwell Grupp)
  • Tartumaa parim tööandja 2019 – AS PK Oliver
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2019 – Dynabrac OÜ

  Autasud jagati ettevõtetele 26. novembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses, mis seekord toimus erakordsetele oludele vastavalt – väiksema seltskonnaga (kohale olid kutsutud vaid võitjad), maskides ja distantsi hoides. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis.

  2019.a. valiti parimad ettevõtjad 2018.a. andmete põhjal ja autasustatud said järgmised ettevõtted:
  • Tartumaa edendaja 2018 – Lingalaid OÜ
  • Tartumaa parim tööandja 2018 – Vara Saeveski OÜ (Woodwell Grupp)
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2018 – Rait AS (Raitwood)
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2018 – Bauhub OÜ

  Autasud jagati ettevõtetele 26. septembril toimunud pidulikul auhinna- galal Dorpati konverentsikeskuses. Pilte üritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis.

  2018.a. kuulutati  välja 2017.a. parimad ettevõtjad:
  • Tartumaa edendaja 2017 – OÜ Same
  • Tartumaa parim tööandja 2017 – Felistra OÜ
  • Tartu linna ja maakonna suurim investeerija 2017 – Palmako AS
  • Edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2017 – Irontec OÜ

  Pilte 2018.a. septembris toimunud autasustamisüritusest saad näha Tartu Postimehe galeriis ja Tartu LV galeriis.

  2017.a. said Tartumaa 2016.a. parimate ettevõtjatena tunnustustatud järgmised tegijad:
  • Tartumaa edendaja 2016 – Enics Eesti AS
  • Tartumaa parim tööandja 2016 – Nõo Lihatööstus AS
  • Tartumaa edukaim alustaja sihtasutuse Tartu Ärinõuandla toel 2016 – Vinyl Plant OÜ

  Loe ka Tartu Postimehe kajastust.

  2016.a. aastal autasustas Tartu Ärinõuandla parimaid ettevõtjaid pidulikul vastuvõtul Athena keskuses, kus samaegselt said tunnustuse ka maakonna parimad mittetulundusühingud. Ettevõtjatest võitjad ja nominendid olid järgmised:
  Tartumaa suurim investeerija 2015 nominendid olid järgmised:
  Vara Saeveski OÜ
  Saint-Gobain Glass Estonia SE
  • Võitja: Enics Eesti AS

  Tartumaa parim tööandja 2015 nominendid ja võitja olid järgmised:
  Puitpaneel OÜ
  Promens AS
  • Võitja: AS Lasita Maja Production

  Tartumaa edendaja 2015 vailimisel jäi sõelale kaks ettevõtet – Enics Eesti AS ja C.T. Grupp OÜ.
  Ettevõtjate vastuseid hindas žürii, kes otsustas, et Tartumaa edendaja 2016 on väike Konguta valla ettevõte  C.T. Grupp OÜ.

  Esmakordselt toimus Tartumaa ettevõtlusauhinnakonkurss 2015.aastal koostöös Tartu Maavalitsuse ja Tartu linnaga. Tartumaa ettevõtlusauhinna konkursi 2014 võitjad:
  Tartu maakonna edendaja 2014 Estover Piimatööstus OÜ Rannu vallast
  Tartu maakonna parim tööandja 2014 Agrovarustus OÜ Tartu vallast
  Tartu maakonna suurim investeerija 2014 Vara Saeveski OÜ Vara vallast

  Konkurssi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 „Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine“ meetme „Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine“ tegevuse 5.4.2. „Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks“ – raames.