Eestit tuntakse meie suure majandusvabaduse tõttu. Kaubanduse ja investeerimise valdkonnas on meil mõned maailma kõige liberaalsemad seadused. The Wall Street Journal ja Heritage Foundation’s Index of Economic Freedom 2017 nimetab Eestit üheks kõige vabama majandusega riigiks maailmas. Maksusüsteemide hindamise võrdlusel on Eesti kolm aastat järjest maailma parima maksusüsteemiga riik (Tax Foundation).
Otseinvesteeringute kaasamise poolest (inimese kohta) on Eesti üks edukaimatest riikidest. Läbipaistva riigijuhtimise tulemusena asume korruptsiooni tajumise indeksi edetabelis kõrgel 22. kohal (70 punkti 100-st) – see annab rahvusvahelistele ettevõtetele kindluse, et siin on hea keskkond äri kasvatamiseks.
Infotehnolooga areng muudab igasugused administreerivad tegevused lihtsaks. Näiteks kasutab Eesti Maksu- ja Tolliamet elektroonilist tuludeklaratsiooni vormi, mis lubab igaühel oma tulusid mugavalt internetis deklareerida. Ka e-kaubandus toimib Eestis suurepäraselt – paljud juhtivad pangad pakuvad moodsaid e-teenuseid nii eraisikutele kui ettevõtetele. Ettevõtted kasutavad e-arveid ning 98% panga ülekannetest toimub internetis. E-residendina saavad ka teiste riikide kodanikud neist võimalustest osa.
Eestil on kõige konkurentsivõimelisem maksusüsteem maailmas juba kolmandat aastat järjest (Tax Foundation). Meil on madalad maksud ja lihtne maksusüsteem. Süsteem on ettevõtjasõbralik ning aitab kasumit teenida. Et julgustada ettevõtteid laienema, on kõik ettevõttesisesed investeeringud Eestis alates 1. jaanuarist 2000 tulumaksuvabad. Maksusüsteem koosneb riiklikest ja kohalikest maksudest, millest olulisemad on:
Välisettevõtteid koheldakse Eesti ettevõtetega võrdselt. Rahvusvaheline seadus ja erinevad kokkulepped kaitsevad investeeringuid Eestis. Oleme sõlminud välisinvesteeringuid kaitsvad lepped 31 riigiga ja topeltmaksustamist vältivad lepped 68 riigiga.