• KOOLITUS: turundusmaterjali disainimine algajale – Canva.com
 • Smart Manufacturing Meetup
 • adminpage
 • Investor
 • Edulood
 • Ettevõtja
 • Front page
 • Kontakt
 • Koolitused
 • Mittetulundusühing
 • Noortelabor
 • Tutvustus
 • Uudised
 • PATEE
 • PATEE 2017-2019
 • koolitused

  September 13, 2022

  Kasvata tootlikkust Lean-juhtimise koolitusprogrammiga

  • Ettevõtja

  Tartu Ärinõuandla on koostöös LeanWay-ga kokku pannud põhjaliku Lean koolitusprogrammi, mille eesmärk on läbi praktilise lähenemise aidata ettevõtetel muutuda konkurentsivõimelisemaks. Koolitused on jaotatud kolme etappi: teooria, praktika klassiruumis, praktika oma töökeskkonnas.
  Kuna programmide peamise raskuspunkti moodustab viimane etapp – praktika oma töökeskkonnas, siis on selle baasil erinevates töölõikudes vähendatud ebaefektiivsusi juba koolitusprogrammi ajal.

  Mis on lean juhtimine? 

  Lean on oskus teha pidevalt, vähema või sama ressurssiga rohkem kui varem. Tegemist on juhtimise metoodikaga, mida kasutavad paljud suurettevõtted üle maailma nagu Toyota, Starbucks, Intel, Nike, John Deere, Ford, FedEx, Zara, Amazon, Boeing, Dell, Motorola, 3M jne. Lean juhtimine annab ettevõttele kõik vajalikud teadmised ja tööriistad, et saavutada soovitud eesmärgid igas protsessis. 

  Koolitusprogrammi arvestuslik kasu ettevõttele võrreldes maksumusega on 20-40x.
  Kuidas me seda teame? Koolitusel osalejatel tuleb teha 3 kodutööd. Kodutööde lahendamisel tuleb keskenduda enda ettevõtte probleemidele. Tavaliselt valitakse probleemkohaks see, mis tekitab kõige enam probleeme ja on seega kõige kulukam. Tulemus mõõdetakse enne ja peale kodutööde sooritamist ning tekkinud vahe on potentsiaalne kasu. 

  2019 toimunud programmides lahendati probleeme, mille tulemusel võideti kokku 150 000€.
  2020 toimunud programmides lahendati probleeme, mille tulemusel võideti kokku 536 000€.
  2021 toimunud programmides lahendati probleeme, mille tulemusel võideti kokku 329 000€.

   

   

  2019-2021 koolitusprogrammides osalenud ettevõtted

  Estiko-Plastar Hanza Mechanics
  Lasita Maja Afterone
  Tarmetec Equa
  Respo Haagised Atemix Tööstusautomaatika
  A. Le Coq Teamfun
  Ikomet Protolab
  RPM Kroonpress
  Mööblivärk Ilmre
  Promens Irontec
  Velma Conectra
  Tarmetko Spoon Tarmeko LPD
  Elltech Engineering Enics Eesti
  Baltoil Wermo
  Talent Plastics Tartu Hanval Metall
  Räpina Paberivabrik B&W Metall
  Barrus  

  Kõik tagasisidet andnud isikud pidasid koolitusprogrammist saadud teadmised täiesti kasutatavaks enda igapäevatöös.

  Lean spetsialisti arenguprogramm on praktilise kasuga kursus.

  Koolitusprogrammidel on olnud siiani ka väga kõrge hinnang kasulikkusele (jooksev kvaliteediindeks on püsinud üle 97% juba 2013. aastast alates). See on ka põhjus, miks lean-programmid on valitud mitme Eesti suurima era- kui ka avaliku sektori organisatsiooni igaaastasesse sisekoolitusplaani.

  Koolituselt õpitakse lean metoodika põhialuseid ning kuidas nende abil ettevõtte protsesse pidevalt paremaks ja stabiilseks muuta.

  Just praegu vajavad ettevõtted rohkem kui kunagi varem enda meeskonda inimesi, kes suudavad igapäevaselt protsesse efektiivsemaks muuta ning probleeme analüütiliselt lahendada. See on reaalne vajadus võitlemaks kasvavate tööjõu- ja tooreinaekuludega, agressiivsete konkurentide ning üha nõudlikumate klientidega.

  Kellele on arenguprogramm mõeldud?

  • arendus- ja kvaliteedispetsialistidele
  • erineva astme kesk-ja tippastme juhtidele ning spetsialistidele
  • operatiivjuhid 
  • osakonnajuhid
  • tootmisjuhid jne. 

  Koolitusel osalenud ettevõtete töötajad soovitavad koolitusele saata eri osakondade töötajaid, kes soovivad õppida uusi oskusi, et igapäevaselt panustada organisatsiooni tööoperatsioonide parendamisse. Sellisel juhul on lihtsam saadud lean-juhtimise ideid ja praktikaid ellu viima hakata. 

  Kuidas on kursus üles ehitatud?

  Kursus annab osalejale äärmiselt praktilised tööriistad ning oskused oma organisatsioonis kasu toovaid muutusi esile kutsuda. Selleks tuleb läbida 6 päeval toimuvad koolitused, sooritada teste ning ellu viia kolm kodutööd (need on ühtlasi ka “pronks”-sertifikaadi saamise eelduseks).

  Koolitusprogrammi raames toimub 6 koolitust kokku 56 a/h ulatuses.

  1. koolituspäev – Lean sissejuhatus. Mis on Lean? Raiskamiste käsitlus ja peamiste tööriistade tutvustus.
  2. koolituspäev – Probleemide analüütiline lahendamine PDCA meetodiga ja A3 tööriista kasutamise õpetus.
  3. koolituspäev – Tegevused ja tehnikad erinevates 5S etappides. Blankettide ja põhjade tutvustus. 5S ebaõnnestumiste näited ja õppimise kohad.
  4. koolituspäev – Seadmete tulemuslik hooldussüsteem (TPM). Tõhususe mõõtmine üldise efektiivsuse näitajaga OEE. Seadmete suurte kadude tuvastamine ja nende vältimine.
  5. koolituspäev – Lean igapäevane juhtimise kontseptsioon (LDM). Organisatsiooni strateegia sidumine põhiprotsessidega. Visuaalne juhtimine, mõõdikutest järelduste tegemine.
  6. koolituspäev – kodutööde presenteerimine ja kursuse lõpetamine.

  Kui koolituspäevade täpse sisu kohta on küsimusi, siis palun võtke ühendust karl.viiol@arinouandla.ee.

  Koolitaja Marek Bankiir

  Marek Bankiir on suure rahvusvalise kogemusega ja Eestis üks väheseid ainult lean juhtimisele spetsialiseerunud konsultant/koolitaja. Tema poolt läbi viidavad leanteemalised koolitused on mitme eesti tippettevõtte ja avaliku sektori asutuste igaaastases koolitusprogrammis eelkõige just praktilise ja reaalselt kasu toova iseloomu tõttu.
  Õpetatava sisu osas tugineb ta kindlalt valdkonna teadusel ja operatsioonide toimimise matemaatikal. Olles ise pikalt töötanud Carlsberg Groupis OPEX ja lean manageri positsioonidel ning nõustanud mitmeid Eesti edukaid suurettevõtteid, on tal kujunenud väga selge arusaam, millist praktilist oskusteavet koolitusele tulijad vajavad, kui soovivad ettevõttes protsessitäiuse abil konkurentsieelist saavutada.

  Koolitusprogrammi maksumus

  Tartu Ärinõuandlal on tänu Tartumaa PATEE projektile võimalik toetada lean programmi koolituskulusid ja seega on LSA maksumuseks kuni 350€ osaleja kohta. Tegemist on vähese tähtsusega abiga (VTA). Kui VTA-d ei kasuta, on hind osaleja kohta kuni 700€ (grupi täitumisel).
  Vaata VTA jääki siit – http://www.fin.ee/riigiabi
  Tartumaa PATEE toetuseeskirjadest lähtuvalt ei kuulu toetuse saajate hulka EMTAK A koodiga ettevõtted. Seega EMTAK A ettevõtetele kehtib hind VTA-ta (kuni 700€).

  Registreerumine

  NB! Osalejate arv on piiratud 16 inimesega arenguprogrammi kohta. 

  Koolituse kuupäevad
  LSA 1. grupp (4.05, 11.05, 25.05, 1.06, 8.06, 15.06).
  Lean 1. grupi koolitus on väljamüüdud! 

  LSA 2. grupp (13.09, 20.09, 4.10, 11.10, 17.10, 1.11).
  Lean 2. grupi koolitus on väljamüüdud!

  LSA 3. grupp (14.09, 21.09, 5.10, 12.10, 18.10, 2.11).
  Lean 3. grupi koolitus on väljamüüdud.
  Registreeru 3. grupi koolitusele vajutades siia.

  Lisainfo:

  Karl Viiol (karl.viiol@arinouandla.ee)
  53310802

  Lean koolitusprogramm on projekti Tartumaa PATEE osa, mis on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Tartumaa Omavalitsuste Liidu poolt.